Operator Call Center - Telesales

TRENKWALDER-SOBIS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Contactarea clientilor actuali si potentiali in vederea vanzarii produselor editoriale conform campaniilor planificate;
- Furnizarea corecta si completa a informatiilor solicitate de catre clienti;
- Preluarea reclamatiilor clientilor, urmarirea si propunerea modului de rezolvare a acestora;
- Gestionarea si actualizarea bazei de date clienti cu informatii si cerinte despre clientii existenti sau potentiali comunicate de catre acestia;
- Emiterea si transmiterea facturilor proforme pentru produsele editoriale la solicitarea clientilor alocati in campanii;

CERINTE

-Studii medii;
- Experienta pe un post similar reprezinta un avantaj;
- Cunostinte de operare PC;
- Abilitati de vanzare;
- Aptitudini de comunicare si negociere.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant;
Mediu de lucru tanar, dinamic, placut;

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA. Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA UNEI ORGANIZATII. Va asteptam la filialele noastre din Sibiu, Bucuresti si Timisoara!