Operator Call Center – Limba Engleza

CORDON ELECTRONICS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preluarea de apeluri in legatura cu clientii externi intr-o maniera politicoasa si profesionista
- Oferirea de informatii referitoare la produsele partenerului nostru.
- Diagnosticarea corecta a problemei cu care se confrunta clientul
- Identificarea corecta si gasirea celor mai bune solutii pentru client
- Mentinerea unui nivel ridicat al cunostintelor referitoare la servicii, informatii tehnice sau de alta natura, capacitatea de a rezolva intr-un mod profesionist cererile clientilor
- Folosirea corecta a aplicatiilor utilizate, astfel incat sa ofere informatii corecte si sa inregistreze corect solicitarile clientilor
- Urmarirea stadiului cererilor inregistrate si contactarea clientului atunci cand este cazul pentru a-i oferi informatiile necesare

CERINTE

- Cunostinte avansate de limba Engleza
- Dorinta de a invata si disponibilitate pentru dezvoltare
- Cunostinte de baza in utilizarea telefoanelor inteligente si tabletelor (Android, Windows)
- Cunostinte bune de operare PC
- Excelente abilitati de comunicare si orientare catre client
- Atitutide pozitiva, rezistenta la efort psihic

BENEFICII OFERITE

- Training si formare la locul de munca
- Mediu profesionist de lucru
- Posibilitatea de avansare si a dezvoltare profesionala

Cordon Electronics S.R.L., parte a grupului international Cordon Electronics, este o companie specializata in serviciile de reparatie, mentenanta si asistenta tehnica pentru echipamentele IT si de telecomunicatii.

Cordon Electronics Romania este partener service autorizat pentru o gama larga de marci din sectorul IT&C printre care amintim: Apple, HP, ZTE, Motorola, Philips, Meizu, Doro, Archos, SagemCom si iRobot.

Complementar cu aceste servicii de reparatie, activitatea Cordon Electronics Romania se extinde si pe zone ca solutii logistice, solutii buy-back si de reciclare, activitati de call-center, retail on-line si distributie produse IT&C.

Mai multe informatii despre Cordon Electronics Romania si despre grupul international din care compania face parte pot fi gasite la www.cordongroup.ro si respectiv www.cordongroup.com.