Operator call center in limba italiana

netWing International

Job expirat

RESPONSABILITATI

- cunoaste si aplica procedura de lucru pentru fiecare dintre scenariile posibile care pot sa apara pe parcursul conversatiei;
- construieste discursuri articulate citind dintr-un scenariu care descrie produsele sau serviciile pentru care se realizeaza campania, in scopul de a convinge persoanele contactate de a furniza informatii, de a achizitiona produse sau servicii, da a stabili intalniri;
- explica, respectiv descrie produsele si serviciile si raspunde intrebarilor clientilor;
- obtine informatii despre clienti, cum ar fi: nume, adresa, modalitate de plata, si le introduce in calculator;
- ajusteaza scenariul in functie de nevoile si interesele fiecarui individ.
- ofera informatii corecte intr-o maniera profesionala;
- promoveaza imaginea companiei;

CERINTE

- cunoasterea limbii italiene este OBLIGATORIE
- persoana energica, cu initiativa si incredere in sine
- abilitati foarte bune de comunicare si negociere
- putere de convingere
- cunostiinte de operare PC
- dorinta de afirmare intr-un colectiv profesionist
- punctualitate si seriozitate;

BENEFICII OFERITE

- salariu foarte atractiv cat si bonusuri in functie de realizarile lunare (bonusuri, bonuri de masa)
- posibilitatea de a lucra full-time cat si part-time;
- pregatirea si formarea constanta intr-un mediu tanar si dinamic

netWing, companie nationala ce activeaza pe piata serviciilor din iulie 2004! (www.netwing.ro). Beneficind de o echipa de profesionisti ne-am impus pe piata din Romania prin:
• Servicii specializate de inbound si logistica pt campanii
• Promovarea serviciilor si produselor financiar-bancare;
• Studii de piata;
de ce netWing?
• softuri specializate de input-uri si raportari personalizate
• Dotare tehnica de ultima generatie,
• Parteneriat cu companii multinationale

Daca iti doresti sa lucrezi intr-un mediu tanar si profesionist, plin de idei noi, alaturi de oameni dinamici si sa colaborezi cu unele dintre cele mai mari companii multinationale prezente pe piata din Romania, te asteptam sa ne trimiti un CV pe adresa raluca.dumitrascu@netwing.ro, insotit de o scrisoare de intentie. Vei primi in cel mai scurt timp posibil un rapuns de la noi. Pentru orice intrebari sau nelamuriri asteptam mailul tau la aceeasi adresa.