OPERATOR CALL CENTER

INTERNATIONAL FINANCIAL SERVICES - IFN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- preluarea apelurilor telefonice de la clienti si comercianti; solutionarea cererilor acestora prin oferirea unor informatii explicative despre produsele si serviciile companiei
- activitati de telesales si telemarketing prin contactarea telefonica zilnica a clientilor din lista distribuita de superiorul direct
- expedierea prin posta a scrisorilor si documentelor adresate clientilor
- efectuarea diferitor operatiuni in aplicatia software interna (introducerea comenzilor emise de clienti, monitorizarea activitatii clientilor si a comerciantilor si actualizarea statusului acestora etc)
- arhivarea contractelor pentru clienti si comercianti
- pregatirea si transmiterea catre superiorul direct a rapoartelor periodice

CERINTE

- absolvent de studii superioare sau student la o forma de invatamant cu frecventa redusa
- de preferat 1 an experienta intr-un post ce presupune relationare cu clientii
- foarte bune abilitati de comunicare scrisa si verbala; dictie foarte buna
- maniere elegante de conversatie telefonica
- atentie la detalii; obisnuinta de a lucra cu cifre
- limba engleza - nivel mediu
- dinamism, atitudine pozitiva, entuziasm, flexibilitate in realizarea sarcinilor specifice postului, spirit organizat
- disponibilitate de a lucra si in ture de noapte
- abilitate de a lucra atat independent, cat si in echipa
- PC: Word, Excel

BENEFICII OFERITE

Va oferim oportunitatea dezvoltarii unei cariere intr-o companie internationala de servicii financiare, cu mediu de lucru dinamic, echipa tanara, program flexibil.

SC INTERNATIONAL FINANCIAL SERVICES - IFN SA is present on the Romanian financial services market for 4 years. During this time our company developed and sold the well known brands ¿Bon Appetit¿ and ¿Bon Cadeau¿. At present we are supplying and administrating CREDIT CARDS for companies and common users like \"Carte Business\" and \"Maxima\". Our products are carefully designed and perfectly tailored on the Romanian consumers\' needs.