Operator Call Center

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- contactarea si actualizarea datelor clientilor potentiali, utilizand bazele de date disponibile
- promovarea si vanzarea prin telefon a serviciilor oferite de companie pentru operatorii din turism
- mentinerea si dezvoltarea cantitativa si calitativa a portofoliului de clienti
- asigurarea suportului administrativ in toate aspectele legate de colaborarea cu clientii
- indeplinirea targetului de vanzari stabilit de catre companie

CERINTE

- absolvent studii superioare sau medii
- experienta minim 1 an in vanzari si relatii cu clientii
- voce placuta, abilitati de comunicare si negociere, limbaj fluent, vocabular bogat si putere de convingere
- mod de gandire orientat spre client
- seriozitate, perseverenta si initiativa in atingerea obiectivelor propuse
- capacitate de planificare si organizare
- cunostinte de baza utilizare calculator
- stapanirea gramaticii limbii romane
- experienta anterioara in telesales, call center constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- salariu fix
- comisioane nelimitate din vanzari, corelate cu rezultatele
- telefon si laptop de serviciu
- training de specializare in cadrul companiei
- posibilitati avansare
- mediu de lucru placut