Operator-calculator facturare

PETROMETAL CO 96 SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Actualizare date palm si facturare comenzi transmise on-line pe palm si pe note de comanda
Inregistreaza miscarea stocurilor
Opereaza in calculator intrarile/retururile si iesirile de marfa si ambalaj
Pastreaza evidenta ambalajelor incarcate in TIRuri si o verifica cu notele de ambalaj aferente ambalajului incarcat
Verifica documentele de insotire ale marfii
Pastreaza documentele justificative legate de stocuri
Raporteaza superiorului ierarhic orice neconcordanta intre stocul fizic si cel scriptic
Respecta legislatia de gestiune a stocurilor
Inregistreaza transferurile de marfa catre alte gestiuni
Verifica zilnic ambalajul ramas in custodie (prin comparatie cu situatia intocmita de Gestionarul ambalaje)
Verifica zilnic situatia retururilor (compara retururile de pe DL-uri cu situatia intocmita de Gestionarul marfa)
Intocmeste rapoarte
Intocmeste rapoarte pe categorii operatiuni, de marfa si furnizori
Intocmeste zilnic rapoarte de ambalaj

CERINTE

Cunostinte de contabilitate primara
Cunostinte de legislatie gestiune stocuri
Cunostinte de operare PC (MS Office)
Cunostinte soft DistribNet
Aptitudine generala de învatare
Aptitudini de comunicare
Aptitudini de calcul
Aptitudinea de a lucra cu cifre si documente
Respectarea instructiunilor orale si scrise

BENEFICII OFERITE

CIM din prima zi lucratoare
Salariu atractiv

Obiectul principal de activitate este comertul cu ridicata al bauturilor, transportul fiind activitatea secundara a firmei.
Distribuim bere, vin,bauturi alcoolice, apa si sucuri.
Parcul auto cuprinde peste 20 de masini de distributie si cca 30 de turisme.