Operator calculator

SC PROMPT SERVICE CLIMA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
- administrarea si confirmarea comenzilor plasate in cadrul magazinului online;
- comunicarea cu clientii magazinului online;
- gestionarea comenzilor electronice si telefonice;
- pregateste produsele pentru livrare catre clienti (impachetarea coletelor, generare de note AWB, curierat);
- prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
- obtinerea informatiilor de specialitate;
- completarea formularelor necesare firmei (servicii, certificate garantie, programari, etc.);
- introducerea si editarea informatiilor in baza de date a companiei (magazin online);
- folosirea diferite motoare de cautare online, tinerea evidentei a mai multor conturi ale firmei pe diferite site-uri, comparatoare, etc.

CERINTE

Cerinte
- Experienta pe o pozitie similara constituie un avantaj;
- Priceput in relatiile cu publicul, o buna comunicare.
- Acuratete la preluarea si verificarea datelor;
- Abilitati de organizare a timpului si de prioritizare;
- Spirit organizatoric, responsabil, atent;
- Bune abilitati de operare calculator (suite office: Microsoft, Libre, OpenOffice);
Relatii si CV-uri la: 0727797974, cv@prompt-service.ro

DESCRIEREA FIRMEI

S.C. PROMPT SERVICE CLIMA S.R.L.

Este infiintata in 1994, cu o activitate bazata pe o experienta de peste 15 ani in domeniile: climatizare, ventilatie, incalzire, instalatii sanitare si electrice.

Desi in ultima perioada multe societati si-au extins activitatea in aceste domenii, Prompt Service Clima este binecunoscuta prin serviciile si seriozitatea relatiilor cu clientii actuali, dintre care amintim: Compania Nationala Imprimeria Nationala, Rompetrol, RTC Holding, Diverta, Ministerul Educatiei Cercetarii si Inovarii, Inspectoratul General al Politiei de Frontiera, Directia de Investigare a Infractiunilor de Criminalitate Organizata si Terorism, MMDATA, Corpul Expertilor Contabili si Contabililor Autorizati din Romania, Quality Business Solution Group, Nuva Express Construct, ADM Farm, Interactive Systems & Business Consulting, Centrul Servicii Radiocomunicatii etc.

In anul 2010 am implementat si mentinem un Sistem de Management al Calitatii conform cerintelor standardului SR EN ISO 9001:2008 in domeniile: Lucrari de instalatii sanitare, de incalzire si de aer conditionat, lucrari de instalatii electrice, alte lucrari de instalatii pentru constructii, lucrari de constructie a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale.

De asemenea, in acelasi an am implementat si un Sistem de Management de Mediu conform cerintelor standardului SR EN ISO 14001:2005 in aceleasi domenii.