OPERATOR BAZA DE DATE - PIESE AUTO SI OPERATIUNI DE IMPORT OK

MEDIA MARKET - HUMAN RESOURCES AGENCY

Job expirat

RESPONSABILITATI

VA RUGAM SA CITITI CU ATENTIE CONTINUTUL PREZENTULUI ANUNT deoarece:
- SELECTIA ARE LOC PE BAZA DE INTERVIU DIRECT;
- APLICATIILE PE INTERNET deseori se pot dovedi INSUFICIENTE!
*Va puteti inscrie (programa) pentru un interviu preliminar sunand la telefon: 327.66.55 sau 327.79.79 , zilnic, preferabil pana in ora 16,00

SARCINI SI ATRIBUTII:
- Intocmeste, urmareste si executa operatiuni de import pentru piese auto si autovehicule;
- Verifica si determina pozitiile din factura cu produsele importate;
- Inregistreaza in baza de date produsele importate dupa coduri si valoare;
- Opereaza facturi proforme si facturi catre client in baza produselor importate;
- Tine legatura cu comisionarul vamal privind importurile;
- Reactualizeaza baza de date ori de cate ori este nevoie.

CERINTE

Pentru ocuparea acestui post CERINTELE sunt:
- Absolvent/absolventa studii superioare;
- Experienta minima pe o pozitie similara - operare baza de date;
- Cunostinte bune PC: Word, Excel;
- Permis auto categoria B;
- Cunostinte bune de limba ENGLEZA;
- Pot candida si persoanele cu studii medii cu conditia unei experiente relevante pe postul de operator baza de date (Excel).
- Candidatul/candidata ideala trebuie sa fie riguros/riguroasa, calm/a, punctual/a, muncitor/muncitoare, serios/serioasa, corect/a, bun profesionist, meticulos, responsabil/a, atent/a la detalii, de incredere, cu imaginatie, capabil/a sa se descurce in diferitele situatii ale activitatii curente, disciplinat/a.

BENEFICII OFERITE

- Salariul lunar oferit este de 1800-1900 RON NET, compus din parte fixa 1400-1500 RON la care se adauga comision din venitul brut;
- In perioada de proba se ofera 1200-1300 RON.
- Se ofera diferite beneficii: auto pentru deplasari, bonuri de masa, telefon, asigurare medicala;
- Exista reale posibilitati de promovare;
- Program de lucru este de Luni pana Vineri intre orele 8.30-17.00;
- Perioada de proba este de 1 luna.
- Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca.

CLIENTUL NOSTRU ESTE O COMPANIE ce are ca obiect de activitate importul si comercializarea de autovehicule si piese de schimb.