OPERATOR ASAMBLARE

PROCA - MEMBRU RTC HOLDING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- raspunde de recepţionarea componentelor conform documentelor de insotire marfa avand obligatia de a verifica daca acestea corespund faptic cu marfurile primite. Anunta seful direct de orice diferenta cantitativa sau calitativa la receptie;
- asigura si raspunde de descarcarea, transportarea, aranjarea marfii in raft conform specificatiilor sefului direct;
- transporta in condiţii de siguranta marfurile catre gestiune.
- asigura transportul, dezambalarea si/ sau predarea componentelor conform indicatiilor primite din partea responsabilului liniei de productie sau sefului direct;
- asigura ambalarea, etichetarea, securizarea si transportul in expeditie conform indicatiilor primite din partea responsabilului liniei de productie sau sefului direct;
- asigura si raspunde de strangerea, transportarea si depozitarea deseurilor rezultate la dezambalare in locurile special amenajate si cu respectarea reguluilor interne stabilite;
- raporteaza superiorului orice nereguli pe care le observa si orice problema cu care se confrunta;
- participa activ la toate instruirile, actiunile organizate de firma la care i se solicita prezenta;
- informeaza seful direct asupra oricaror defectiuni aparute in sistemul de lucru care pot altera activitatea.

CERINTE

- studii medii finalizate;
- cunostinte operare PC(medii);
- putere de munca;
- rezistenta la stres;
- seriozitate.

BENEFICII OFERITE

- salariu net 500 RON;
- tichete de masa in valoare de 150 RON/ luna;
- acumulare de cunostinte in domeniul IT;
- posibilitati de promovare atat in cadrul firmei cat si in cadrul grupului RTC.

Pe o piata dominata de companii multinationale, RTC Holding reprezinta unul din putinele grupuri comerciale mari in proprietate romaneasca, un holding cu mai mult de 65 de companii, lider pe zona de birotica-papetarie(Office Express), cargo-curierat(TCE) si retail produse media(Diverta).
Pentru RTC Holding, 2005 a insemnat aniversarea a 15 ani de activitate pe piata romaneascasi o strategie de expansiune puternica pe mai multe segmente de piata printr-o politica de achizitii spectaculoase: Grupul Best, Sistec, Simtech Datacom, ProCa si nu in ultimul rand distribuitorul de carte ProNoi.
ProCA Romania acopera, prin reteaua sa de parteneri, intreg teritoriul tarii asigurand clientiilor sai o gama completa de servicii de transport si distributie.