OPERATOR ARHIVA DFC

UTI Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

-primeste, verifica si arhiveaza dosarele cu documente financiar contabile,conform Instructiunilor arhivistice ;
- participa la selectionarea arhivei;
- asigura arhivarea electronica a documentelor financiar contabile ;
- asigura evidenta electronica a documentelor financiar contabile arhivate;
- actioneaza pentru aplicarea programelor de prevenire a scurgerii de informatii confidentiale;
- pune la dispozitie, pe baza de semnatura, pentru studiu, la cerere, dosarele din arhiva, personalului Directiei financiar contabile si tine evidenta documentelor imprumutate compartimentelor creatoare; la restituire verifica integritatea dosarului imprumutat;
- raspunde de pastrarea in buna stare de functionare a mijloacelor, respectiv a bunurilor pe care le are in primire;
- participa la sistemul permanent de pregatire si perfectionare organizat de autoritatile abilitate;

CERINTE

STUDII
- medii
- cunoasterea legislatiei in domeniu

b) EXPERIENTA IN DOMENIU
- minim 5 ani in activitate ca arhivar sau operator evidenta documente

c) ABILITATI
- capacitate de Insusire si aplicare a legislatiei in materie, precum si a prevederilor normelor interne privind inregistrarea, manuirea, pastrarea, arhivarea, transportul si multiplicarea documentelor confidentiale;
- cunostinte de operare PC ( Word, Excel, Access )

BENEFICII OFERITE

-Oportunitati de dezvoltare profesionala;
-Pachet salarial motivant;

Solutii IT si Comunicatii, Solutii de Securitate, Instalatii pentru constructii civile, Servicii administrative