OPERATOR ARHIV¿ DFC

UTI Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

- primeste, verific¿ si arhiveaz¿ dosarele cu documente financiar contabile,conform Instructiunilor arhivistice;
- particip¿ la selectionarea arhivei;
- asigur¿ arhivarea electronic¿ a documentelor financiar contabile;
- asigur¿ evidenta electronic¿ a documentelor financiar contabile arhivate;
- actioneaz¿ pentru aplicarea programelor de prevenire a scurgerii de informatii confidentiale;
- pune la dispozitie, pe baz¿ de semn¿tur¿, pentru studiu, la cerere, dosarele din arhiv¿, personalului Directiei financiar contabile si tine evidenta documentelor împrumutate compartimentelor creatoare; la restituire verific¿ integritatea dosarului împrumutat;
- r¿spunde de p¿strarea în bun¿ stare de functionare a mijloacelor, respectiv a bunurilor pe care le are în primire;
- particip¿ la sistemul permanent de preg¿tire si perfectionare organizat de autorit¿tile abilitate.

CERINTE

STUDII:
- medii
- cunoasterea legislatiei în domeniu

EXPERIENTA ÎN DOMENIU:
- minim 5 ani în activitate ca arhivar sau operator evident¿ documente

ABILIT¿TI:
- capacitate de însusire si aplicare a legislatiei în materie, precum si a prevederilor normelor interne privind înregistrarea, mânuirea, p¿strarea, arhivarea, transportul si multiplicarea documentelor confidentiale;
- cunostinte de operare PC (Word, Excel, Access).

BENEFICII OFERITE

- Oportunitati de dezvoltare profesionala;
- Pachet salarial motivant.

Solutii IT si Comunicatii, Solutii de Securitate, Instalatii pentru constructii civile, Servicii administrative