operator/administrator magazin online

CRIPAL IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-administreaza si confirma comenzile plasate in cadrul magazinului on-line
-comunica cu clientii magazinului on-line
-gestioneaza comenzile electonice si telefonice
-realizeaza documente de livrare a marfurilor catre clienti (facturi, acte de livrare, etc)
-pregateste marfa pentru livrare catre clienti(impachetarea coletelor, generare de note AWB sau curierat)
-ofera informatii despre produse si modul lor de folosire
-ofera clientilor consultanta in alegerea produselor in acord cu nevoile lor
-introduce continut nou in magazin (produse, actualizare preturi, promotii, etc)
-editeaza fotografii in vederea utilizarii lor in magazin(bannere, foto produse, newsletter, etc)

CERINTE

-orientare spre online si tehnologie
-cunostinte marketing si marketing online
-cunostinte minime de grafica si editare foto
-cunostinte de baza SEO si SEM
-experienta anterioara in e-commerce sau utilizare platforma Prestashop
-limba engleza