Operatoare preluare comenzi telefonice BUCURESTI

DISTRIFARM

Job expirat

RESPONSABILITATI

OPERATORE preluare comenzi telefonice:
- preia comenzile clientilor si contribuie la buna desfasurare a activitatilor interne
- realizeaza programarile la plata
- contribuie la realizarea planurilor lunare de vanzari, incasari si clienti noi
- urmareste corelarea intre comanda preluata de la clienti si produsele facturate catre acestia
- urmareste programarile de plati agreate cu clientii si realizarea incasarilor in termenul optim
- contribuie la recuperarea creantelor si le coreleaza cu valoarea comenzilor preluate de la clienti
- contacteaza eficient clientii din zona arondata
- promoveaza imaginea, oferta si serviciile companiei in relatia cu clientii activi si potentiali
- dezvolta si mentine o buna relatie de afaceri cu toti clientii de pe zona arondata
- semnaleaza superiorului direct un eventual feedback-ul negativ al clientilor
- urmareste incheierea contractelor in vederea atingerii obiectivelor de vanzari si clienti noi pe zona arondata
- prospecteaza periodic piata cu privire la produse, clienti si concurenta
- intocmeste si preda la timp documentele solicitate conform procedurilor interne
- implementeaza strategia prin tacticile trasate ca obiectiv de catre superiorul direct

CERINTE

- experienta minima in vanzari (experienta in domeniul parafarmaceutic sau FMCG – constituie avantaj)
- studii medii (orice curs in domeniul vanzarilor – constituie avantaj)
- abilitati operare PC (Word, Excel, Outlook) – nivel mediu
- excelente abilitati de comunicare, negociere si lucru in echipa
- ton si timbru vocal agreabil si pozitiv
- prezenta fizica placuta, calma si dinamica
- aptitudini reale pentru vanzari
- atitudine pro-activa si orientare catre client
- capacitate de persuasiune, concentrare si rezistenta la stres
- motivare ridicata pentru atingerea obiectivelor
- capacitate deosebita de organizare si planificare a timpului
- capacitate de a se incadra in termene
- atitudine profesionista, tact, perseverenta si diplomatie
- domiciliul stabil in BUCURESTI sau POPESTI-LEORDENI

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-un mediu de lucru dinamic si competitiv
- pachet salarial motivant cu posibilit¿¿i de cre¿tere în timp
- salariu fix, comision, decont transport, prime si bonusuri periodice, contract pe perioada nedeterminata
- oportunitati de avansare si dezvoltare profesionala
- mediu de lucru in care initiativa si implicarea persoanla sunt apreciate si rasplatite
- siguranta si seriozitatea respectarii angajamentelor fata de angajati
- oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist
- respectarea promisiunilor facute angajatilor si partenerilor

DISTRIFARM este o companie de distributie nationala a produselor parafarmaceutice, lider pe piata din Romania.
Oferta DISTRIFARM cuprinde o gama de peste 1.500 de produse, prin colaborarea cu peste 70 de producatori de parafarmaceutice interni si externi.
Totodata compania este UNIC DISTRIBUITOR in ROMANIA 10 game de produse din SUA, China, India si Germania, are acoperire nationala si peste 1.000 de clienti activi.