Operatoare aprovizionare depozit

HELIOS MEDICAL & DENTAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- participa la aprovizionarea cu marfa de la furnizorii interni si externi;
- elaboreaza si lanseaza comanda catre furnizori urmarind obtinerea confirmarii de primire a acesteia;
- urmareste respectarea conditiilor de livrare a produselor de catre furnizori;
- urmareste stocul de produse achizitionate de la furnizori;
- elaboreaza rapoartele si analizele;
- participa la intalnirile cu reprezentantii furnizorilor;

CERINTE

- studii superioare;
- utilizare avansata PC (Word, Excel. etc);
- limba engleza foarte bine;
- foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
- foarte bune capacitati de analiza si sinteza

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru profesional si concurential;
- logistica pusa la dispozitie de companie;
- formare profesionala specializata.

HELIOS este o companie profilata pe distributia de aparatura si dispozitive medicale. Infiintata în 1991, ea s-a afiliat în 1999 la MONTERO Grup , unul dintre principalii distribuitori de produse farmaceutice si parafarmaceutice de pe piata romaneasca.
Oferta HELIOS cuprinde peste 2000 de produse din diverse domenii medicale:
-stomatologie
-medicina generala
-chirurgie
-obstretica -ginecologie
- urgente -resuscitare
-fizioterapie
-sterilizare -dezinfectie
-produse sterile, de unica utilizare
-ortopedie -recuperare
-echipament medical de protectie
-ingrijire pre si post operatorie
-mobilier

În prezent, HELIOS are peste 30 furnizori din tara si strainatate , intre care prestigioasele firme: 3M ESPE, SPOFA DENTAL a.s., COLTÈNE WHALEDENT (ROEKO, HANEL), RUDOLF RIESTER GmbH &Co.Kg, 3M LITTMANN, INTERDENT d.o.o, SCHICK DENTALGERATE, SVENSKA DENTORAMA, NICOLET VASCULAR, CEMEX Medische Techniek bv, MEDFARM, ASTAR.

Acestea sunt interesate atat de reteaua proprie de magazine de dispozitive medicale a firmei HELIOS, insumand o suprafata de expunere de peste 500 mp, situate în zonele centrale ale oraselor Bucuresti, Braila, Constanta, Cluj Napoca, Craiova, Iasi, Oradea si Timisoara. La aceasta se adauga posibilitatile de distributie ale firmei. Agentii Helios asigura livrarea gratuita la cabinete. Comenzile se pot face telefonic, prin e-mail sau fax.

HELIOS livreaza in prezent dispozitive medicale catre mai mult de 2000 de clienti: cabinete stomatologice, cabinete de medicina generala, clinici si spitale din toata tara.
Prin diversificarea gamei de produse si a serviciilor, numarul clientilor este in continua crestere, lucru materializat si în cresterea cifrei de afaceri, din care 80% se realizeaza in sectorul privat.

Preocuparea permanenta pentru servicii de calitate au facut ca in numai cativa ani firma HELIOS sa devina unul dintre cei mai importanti furnizori de dispozitive medicale de pe piata.