Online Sales Specialist

Citius-HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Preluarea comenzilor catre magazinul online prin sistemul online, telefon, e-mail, fax etc.
Procesarea comenzilor .
Furnizarea de informatii de ordin comercial potentialilor clienti.
Furnizarea de informatii de ordin tehnic despre produsele comercializate; colaborarea cu furnizorii pentru a obtine aceste informatii, acolo unde este cazul.
Mentinerea legaturilor cu clientii existenti si atragerea de clienti noi/dezvoltarea bazei de clienti.
Atingerea obiectivelor de vanzari stabilite de catre companie.
Efectuarea de rapoarte periodice cu privire la activitatea desfasurata.

CERINTE

Cunostinte foarte bune de Internet, email marketing
Excelente abilitati de vanzare si comunicare.
Creativ, flexibil si cu spirit de initiativa.
Dorinta de a lucra intr-o organizatie cu orientare pe vanzari si clienti.
Capabil de a lucra eficient atat in echipa dar si independent.
Abilitatea de a lucra eficient sub presiune si de a stabili prioritati.

Reprezinta un avantaj.

Experienta anterioara pe un post similar.
Cunostiinte solide SEO.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant

Citius HR o companie de resurse umane ce ofera servicii complete si profesioniste in Recrutarea si Selectia personalului