Online Marketing Specialist cu veleități de Copywriter

VFX Creative Studio

Job expirat

RESPONSABILITATI

CE TREBUIE SĂ FACI LA NOI
1) În primul rând, să scrii! Să îți placă să faci asta și eventual să ai deja un blog.
-Ce să scrii? Texte de site, de materiale publicitare, articole de blog, advertoriale, comunicate de presă, scenarii pentru filmulețele pe care le facem pentru noi și pentru clienții noștri; în română, dar și în engleză!
-Cum să scrii? Creativ, structurat, cu miez, catchy, folosind un limbaj adaptat fiecărui brief. A, și neapărat corect gramatical (avem un Grammar Nazi în echipă ☺ ); dacă ai și cunoștințe de SEO, te vor ajuta cu siguranță

2) Să îți placă Social Media și să te pricepi. A se citi: “nu doar să pierzi vremea pe Facebook, ci să știi cum să îl folosești în avantajul nostru și al clienților noștri!”
- Să administrezi conturi online pe toate rețelele de socializare adecvate profilului clientului (Facebook, Twitter, LinkedIn, YouTube, Google+, Pinterest, Instagram etc. )
- Să propui campanii și activități creative pentru strategia de Social Media
- Să măsori rezultatele și să adaptezi din mers strategia

3) Să ai cunoștinte de PPC, pe care să dorești să ți le dezvolți:
- Să implementezi campanii plătite de Google AdWords, YouTube și Facebook (dacă este cazul, și de LinkedIn)
- Să știi cum funcționează Google Analytics și Google AdWords

4) Uneori vei face și prezentări pentru ofertare. Asta înseamnă:
- Să răscolești internetul la nevoie, folosindu-te de o bună capacitate de documentare, analiză, sinteza și… măsură!
- Să faci totul organizat și structurat

5) Dacă ai facut cunoștința cu Adobe Photoshop și Illustrator, e cu atât mai bine, chiar dacă nu aveți o relație de lungă durată; teoretic nu va fi nevoie, dar poate fi un avantaj;
măcar să știi ce să ceri colegilor de la grafică.

CERINTE

CUM TE VREM
-Creativ, original, ce mai – o cascadă de idei!
-Eficient. Să fii stăpân pe timpul tău de muncă și să îl folosești la maxim în aceasta direcție. Din respect pentru timpul tuturor, deadline-urile sunt importante.
-Constructiv. Să nu te lași descurajat de un feedback negativ, ci să îți concentrezi energia catre atingerea obiectivului final.
-Bun coleg. Să ai bune abilități de comunicare și să lucrezi ușor în echipă.
-Atent la detalii. Să îți placă să faci lucrurile bine până la capăt, cu simțul răspunderii.
-Proactiv. Încurajăm inițiativele și propunerea de soluții pentru îmbunătățirea activității
-Deschis către nou și motivat. Să îți dorești să înveți lucruri noi în permanență și să te dezvolți.
-Pozitiv. Să îți pese de oameni, să vrei să ajuți și să îți dorești o lume mai bună. World Peace ☺
-Haios. Să faci haz de necaz, comic de situație, comic de personaj, comic de caracter, amuzant să fii și să se vadă și în textele tale!
-Fluent în limba engleză și zeu în limba română
-Absolvent de Comunicare, Relații Publice, Marketing, Publicitate
-Cu o experiență de 3 ani în domeniu
-Full Time

BENEFICII OFERITE

Salariul poate creste dupa primele 3 luni de proba.

La început eram un studio de producție și post producție video. Apoi am fost primii care au folosit tehnica doodle video/whiteboard animation în România și, de atunci, continuăm să ne dezvoltăm în direcția aceasta, adăugând noi tehnici video în portofoliu.De asemenea, la noi găsești content și tehnologii interactive pentru evenimente.Experiența în marketing și branding completează serviciile oferite de noi cu Social Media Marketing, Campanii PPC, Content Marketing și Video Marketing.Suntem pasionați de new media și ne reinventăm în permanență.