Online Business Development

S.C. Netbridge Services S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal:

- Studii de resurse umane si marketing;
- Cunostinte din domeniul comportamentului consumatorului de online;
- Abilitati excelente de prezentare, abordare analitica;
- Initiativa.

Responsabilitati:
- Identifica si propune intrumente strategice de marketing online pentru a atrage si fideliza noi utilizatori/clienti pe myjob.ro;
- Monitorizeaza activitatea site-urilor concurente si reactioneaza in permanenta la actiunile lor;
- Realizeaza activitati de research si analiza de piata, anticipeaza evolutiile posibile ale pietei si le interpreteaza corect;
- Se asigura ca analiza elaborata va fi folosita in stabilirea strategiilor de marketing precum si in scopul atingerii obiectivelor companiei;
- Realizeaza si interpreteaza analize SWOT ;
- Planifica campaniile de promovare pentru proiectele din online pe myjob.ro;
- Urmareste tot ceea ce se intimpla in mediul online pe nisa locuri de munca, concepe strategii de promovare, vine cu idei si contribuie la realizarea instrumentelor din Internet Marketing: website, blog, forum, SEM, virale.

CERINTE

- Orientarea catre obtinerea rezultatelor si orientarea catre partener;
- Cunoasterea tacticilor si instrumentelor prin care se realizeaza o campanie de promovare online;
- Pasionat al Internetului, petrece mult timp navigand si analizind critic website-uri diverse;
- Placere pentru a "sta pe net", a analiza si a concepe strategii de promovare online;
- Ar fi minunat sa aiba la el idei si opinii personale clare despre segmentarea pietei, pozitionare, strategie de brand;
- Cunoasterea Limbii engleze la un nivel avansat;

Calitati personale:

- Flexibilitate in luarea deciziilor;
- Intelegerea afacerii;
- Orientare puternica spre client ;
- Auto-control in situatii de stres;
- Capacitate de comunicare persuasiva ;

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant (in functie de cunostinte si experienta) ;
- Bonusuri pe proiect;
- Traininguri pentru formare profesionala;
- Posibilitatea de ascensiune profesionala;
- Program flexibil (8h/zi, cu posibilitatea rezolvarii problemelor personale);
- Conditii de lucru excelente intr-un mediu tanar si dinamic ;
- Tichete de masa.

Companie din Romania cu activitate exclusiva pe Internet, care dezvolta servicii de calitate, avand in portofoliu o gama larga de aplicatii web, ce ocupa pozitii de top in Internet . Misiunea noastra este sa implementam cele mai profesioniste servicii online in Romania, oferindu-le utilizatorilor si clientilor interni/externi toate conditiile pentru a beneficia la maxim de avantajele Internetului.