ON-LINE CONTENT MANAGER

TELEVIZIUNEA U

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Negociaza cu web-designerii, programatorii, casa de vanzari care colaboreaza cu Televiziunea U.
- Propune (programatorilor, designerilor) solutii pentru imbunatatirea web-site-ului din punct de vedere al continutului, designului, SEO.
- Coordoneaza activitatea departamentul Site al Televiziunii U (content) si a colaboratorilor (web designeri, programatori, copywriteri, casa de vanzari spatiu publicitate, etc.)
- Identifica oportunitati de dezvoltare, trenduri online (design/site- uri), si dezvolta proiectele online ale Televiziunii U.
- Capabil sa identifice stirea zilei, sa o scrie, sa o promoveze prin diferite medii (internet, tv) publicului tinta.
- Intreprinde activitate redactionala propriu-zisa (stiri, editoriale).
- Mentine relatii de colaborare cu furnizorii de content ai site-ului (case de discuri, reviste, etc.)
- Creaza campanii on-line pentru promovarea serviciilor site-ului.

CERINTE

- Corectitudine, flexibilitate, deschidere;
- Capacitate de analiza si de sinteza;
- Spirit de observatie.
- Competente in utilizarea tehnologiei si programelor informatice;
- Imaginatie;
- Capacitatea de a enunta si de a rezolva problemele;
- Dinamism.

- studii superioare absolvite/in curs (Cibernetica, Automatica - an terminal);
- solide cunostinte de Internet, media, muzica;
- Cunoasterea unor concepte ca SEO, web 2.0, VOD, blog, podcast, social networking e imperativa;
- cunoasterea programelor Adobe Photoshop, Corel constituie un avantaj;
- Cunoasterea sistemului de operare Mac OS X e un plus;
- Experienta ca manager de proiect sau in coordonarea unei echipe mici;
- Familiarizat cu comunicarea prin brief-uri de creatie - sa stie sa intocmeasca un brief si sa lucreze dupa brief;
- Cunostinte de programare si web-design;
- limba engleza - nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

pachet salarial atractiv

Televiziunea U creeaza trenduri si aduce in Romania cele mai tari hituri ale momentului, fiind prima televiziune interactiva.
Televiziunea U ii asculta pe telespectatori si le ofera posibilitatea de a alege singuri piesele pe care doresc sa le vada la U si rasplateste fidelitatea acestora cu premii atractive si relevante oferindu-le invitatii la cele mai tari concerte si evenimente, excursii in strainatate si sansa de a-si intalni personal idolii.
Televiziunea U se implica in descoperirea tinerilor talentati, asa cum a aratat si cu ocazia turneurilor I Love U, unde a premiat excelenta creativa a participantilor.
Televiziunea U este acolo unde sunt si fanii sai, la cele mai mari evenimente muzicale (B\'estfest, Liberty Parade, etc.).