Ofiter trezorerie

AGER

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ intocmeste si depune la banca documentele de plata/incasare, ridica numerar si extrase de cont sau alte documente bancare solicitate;
¿ efectueaza diferite operatiuni bancare: plati externe, interne, schimburi valutare;
¿ completeaza si actualizeaza zilnic solduri banci;
¿ tine evidenta efectelor comerciale de platit si de incasat, intocmeste si depune la banca documentele necesare platii/incasarii acestora;
- urmareste si aduce la cunostinta modificari bancare (dobanzi, comisioane, etc.).

CERINTE

¿ studii superioare economice;
¿ cunostinte despre operatiuni de trezorerie;
¿ cunostinte despre sisteme de plati, instrumente de plata;
¿ abilitati de operare PC (MS Office ¿ nivel avansat);
¿ carnet de conducere categoria B;
¿ disponibilitate pentru deplasari.

Profil psihologic:
¿ persoana responsabila, constiincioasa;
¿ atentie distributiva, atentie la detalii, corectitudine;
¿ abilitati de organizare;
- seriozitate, profesionalism.