Ofiter Tranzactii Executare - Credite Garantate

PATRIA CREDIT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestioneaza in mod activ cazurile din portofoliul alocat si monitorizeaza stadiul acestora si realizarea in timp a actiunilor si deciziilor

- Monitorizarea portofoliului de credite neperformante garantate aflat in procedura de executare silita

- Promoveaza bunurile aflate in executare silita in vederea valorificarii

- Prezentarea activelor in executare pentru agentiile imobiliare si monitorizeaza stadiu negocieri

- Negociaza direct valorificarea bunurilor si face propuneri concrete in acest sens, care se supun aprobarii conform limitelor de autoritate

- Negociaza cu clientii rambursarea amiabila a debitelor

- Urmareste derularea operatiunilor aprobate pana la recuperarea creantelor

- Recurge periodic, conform frecventei stabilite, la actualizarea valorilor garantiilor aferente creditelor de care beneficiaza clientii din portofoliul gestionat si recurge la actualizarea informatiilor in sistemul informatic al bancii si bazele de date in legatura cu portofoliul gestionat;

- Asigura corecta completare si realizare in timp a actualizarilor in bazele de date/raportarile specifice activitatii curente

- Comunica cu echipa de Colectare Creante si cu personalul din alte departamente cu scopul de a asigura recuperarea creantelor

- Pregateste rapoarte pentru superiorul direct in legatura cu procesul de Monitorizare si Recuperare a Creditelor Neperformante si a activitatii Executorilor Judecatoresti

- Realizeaza alte sarcini alocate de catre coordonatorul/sef de departament, in baza normelor si a reglementarilor aplicabile domeniului de activitate si specificului postului.

CERINTE

studii superioare juridice - cerinta obligatorie

- min. 2 ani experienta in executare silita credite garantate

- reprezinta un avantaj experienta intr-o agentie imobiliara

- carnet de conducere cat. B

BENEFICII OFERITE

pachet salarial atractiv (include salariu fix & comision)

- posibilitatea de dezvoltare a carierei ca parte a unei echipe entuziaste de profesionisti

Cea mai mare institutie nebancara de microfinantare din Romania, avand o experienta de peste 14 ani de acordare a creditelor pe piata locala.