Ofiter Decontari Documentare

Millennium Bank

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Proceseaz¿ toate produsele specifice Serviciului opera¿iuni documentare (Acreditive, Garan¿ii, Incasso-uri, Ordine de Plat¿ Documentare,Cecuri în valut¿)
-Verific¿ corectitudinea ¿i acurate¿ea opera¿iunilor ini¿iate de c¿tre el însu¿i
-Urm¿re¿te modific¿rile regulamentelor ICC ¿i BNR
-Men¿ine contactul cu clien¿ii externi ¿i interni (b¿nci corespondente, manageri de rela¿ii cu clien¿ii, ofi¿eri de aprobare credite ¿i administrare credite, institu¿ii financiare)

CERINTE

-Studii universitare (profilul economic reprezint¿ un avantaj)
-Experien¿¿ relevant¿ (minim 3 ani) pe o pozi¿ie similar¿; experien¿a în factoring este un plus
-Fluen¿¿ în englez¿
-Buna cunoastere a regulamentelor BNR
- Experien¿¿ anterioar¿ în opera¿iuni documentare complexe
-Abilit¿¿i foarte bune de comunicare ¿i interpersonale
-Flexibilitate, orientare c¿tre client, atitudine pro-activ¿
-Capacitate de rela¿ionare ¿i lucru în echip¿
-Adaptabilitate, eficien¿¿ ¿i ini¿iativ¿

S¿ faci parte din echipa noastr¿ înseamn¿ mai mult decât bani, planuri de carier¿ sau satisfac¿ie personal¿. Înseamn¿ s¿ fii printre cei mai buni ¿i s¿ ¿tii cum s¿ împar¿i totul, de la zâmbete pân¿ la cuno¿tin¿e ¿i experien¿¿. Înseamn¿ s¿ împart¿¿e¿ti valorile autentice ale vie¿ii pe care noi le transpunem în mediul de afaceri ¿i care ne inspir¿ în tot ceea ce facem.