Ofiter de investitii

SC Mansoon Outsourcing SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analiza oportunitatior investitionale si a plasamentelor financiare
Asigura legatura dintre compania de asigurari, compania de pensii private, compania de asset management si depozitari
Realizeaza reconcilierile pe calcul al valorilor de fond
Elaboreaza rapoarte, analize de portofoliu si alte evidente solicitate de management
Elaborareaza procedurile de lucru in conformitate cu normele in vigoare
Urmareste si imbunatateste work flow-ul legat de investiitii
Asigura compliance-ul investitilor cu cadrul legal si cu politica de investitii a a companiei

CERINTE

Studii superioare
Minim 1 an experienta pe o pozitie similara
Limba engleza la nivel avansat
Persoana inovativa, creativa cu capacitati de analiza si sinteza a unei cantitati mari de informatii

BENEFICII OFERITE

Salarizare atractiva si motivanta in functie de competente

Clientul nostru este o companie multinationala din domeniul asigurarilor, divizie a unei banci cu centre deschise in mai multe tari din Europa.