OFITER CREDITE PENTRU BUCURESTI

PROCREDIT BANK

Job expirat

RESPONSABILITATI

Administrarea unui portofoliu de clienti -microintreprinderi/intreprinderi mici, principalele responsabilitati fiind:
-Dezvoltarea portofoliului de clienti prin achizitia de clienti noi si gestiunea clientilor existenti;
-Analiza situatiei financiare a clientilor noi si existenti si evaluarea riscului de credit a acestora;
-Monitorizarea comportamentului de plata a clientilor din portofoliu si gestionarea celor care intampina dificultati la plata sumelor datorate.

CERINTE

-Studii economice universitare;
-Abilitati de vanzare a produselor si serviciilor bancare si de consiliere a clientilor bancii;
oConstituie un avantaj experienta (cel putin 1 an) in activitatea de vanzare produse si/sau servicii catre clienti -persoane juridice;
-Abilitati de evaluare a situatiei financiare a clientilor bancii
oConstituie un avantaj experienta (cel putin 1 an):
-in activitatea de analiza financiara credite persoane juridice;
sau/si
-in activitatea de gestiune contabila a societatilor comerciale -intocmire situatii financiare;
-Abilitati de lucru pe calculator (Excel, Word);
-Abilitati de comunicare, negociere, lucru in echipa, spirit de observatie;
-Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

-Oportunitatea de a-si construi o cariera intr-o companie internationala;
-Posibilitatea de a face parte dintr-o echipa tanara si dinamica;
-Training de specialitate.

Our core business is to provide financing support to micro entrepreneurs as well as small and medium enterprises 9SME), including physical autjorized persons, family associations, SRL and other types of business activities. Applying a unique credit technology precisely tailored to the needs of our target group we aim to set new standards in business lending in Romania.