Ofiter credite

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Verifica ca dosarele primite sa fie complete, semnaland si solicitand la biroul Vanzari eventualele documente lipsa
Analizeaza solvabilitatea clientului, folosind tehnici potrivite de evaluare si suportul informatic de care dispune (scoring, consultarea bazei de date externa, etc.)
Inainteaza dosarul catre organul competent al Societatii, insotind intotdeauna propunerea de acordare a creditului de propriile observatii si propria parere finala asupra fezabilitatii, de eventuale propuneri de modificare a structurii planului financiar ales
Comunica la timp rezultatul deliberarii si trimite dosarul clientului biroului Vanzari pentru eventuale completari in legatura cu strangerea datelor necesare pentru redactarea contractului
Colaboreaza cu departamentul Resurse Tehnice pentru mentinerea si dezvoltarea aplicatiilor de folos comun.

CERINTE

Diploma de licenta, de preferat in economie
Experienta de minimum 2 ani pe pozitii similare
Cunostinte bune de limba engleza
Cunoasterea limbii italiene constituie un avantaj
Foarte bune cunostinte de informatica