Ofiter Colectare Credite (part-time si full-time)

Raiffeisen Bank

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Efectueaza telefonic activitatile de colectare solicitate pentru fiecare cont din portofoliul de clienti alocat conform procedurilor de colectare in vigoare.
-Gestioneaza portofoliul de clienti alocat (monitorizarea promisiunilor de plata)
-Identifica si raporteaza cazurile de frauda
-Adauga/modifica informatiile demografice in conturile clientilor in cazurile justificate conform procedurilor in vigoare
-Preia apelurile de la clienti si le asigura suportul necesar
-Asigura feedback privind procesul de colectare in vederea imbunatatirii procedurilor de lucru .
-Ofera feedback departamentelor/directiilor cu care colaboreaza

CERINTE

-Studii superioare (finalizate sau in curs)
-Abilitati dezvoltate de comunicare
-Operare PC
-Atentie la detalii
-Abilitati de relationare interpersonala
-Atitudine de asumare a responsabilitatii
-Abilitati de a lucra in conditii de stress
-Foarte buna orientare catre client
-Flexibilitate si initiativa
-Capacitatea de a se integra intr-o echipa deja formata si de a conlucra permanent cu colegii

Se cauta deasemenea si vorbitori de limba maghiara

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial atractiv, corelat cu expertiza dumneavoastr¿
-Pachet consistent de beneficii
-Oportunit¿¿i reale de dezvoltare profesional¿, prin expunerea la problematici complexe ¿i prin desf¿¿urarea activit¿¿ii în cadrul unei echipe experimentate ¿i foarte bine organizate

DESCRIEREA FIRMEI

Raiffeisen Bank - un loc de munca excelent
Istoricul si traditia de 130 de ani a grupului RZB, resursele sale, orientarea catre calitate si satisfacerea nevoilor clientilor vor constitui un sprijin în afirmarea talentului tau si te vor ajuta sa-ti transpui visele în realitate. Iti oferim un loc de munca dinamic si provocator si întreg sprijinul necesar pentru a putea obtine rezultate foarte bune.
Alatura-te echipei noastre, pune-ti amprenta personalitatii si vei reusi !

Raiffeisen Bank Romania -Banca ta de incredere !
Impreuna suntem mai puternici!