OFITER BACK OFFICE TREZORERIE

PROCREDIT BANK

Job expirat

RESPONSABILITATI

Crearea si verificarea mesajelor SWIFT pentru confirmarea si decontarea tranzactiilor de trezorerie;
Inregistrarea si reconcilierea soldurilor conturilor NOSTRO ale bancii;
Inregistrarea tranzactiilor de trezorerie in evidentele interne si transmiterea rapoartelor catre departamentele implicate;
Monitorizarea incadrarii in limitele de expunere aprobate pentru operatiuni de trezorerie;
Monitorizarea pozitiei valutare;
Inregistrarea tuturor tranzactiilor interbancare si a incasarilor urgente / de mare valoare in sistemele informatice ale bancii;
Verificarea corectitudinii ??i exactitatea rapoartelor emise.

CERINTE

Studii superioare;
Cunostinte de operare in sistemul Swift;
Minim 1 an experienta in cadrul unei pozitii similare;
Atentie, rigurozitate, responsabilitate, buna organizare;
Buna cunoastere a limbii engleze;
Cunostinte de operare PC: Word, Excel

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a-si construi o cariera intr-o companie internationala;
Posibilitatea de a face parte dintr-o echipa tanara si dinamica.

Daca profilul de mai sus se potriveste calificarii dumneavoastra, va rugam sa aplicati on-line sau sa trimiteti CV-ul insotit de o fotografie si o scrisoare de intentie, specificand salariul dorit, nu mai tarziu de 9 Martie, la ProCredit Bank Bucuresti, Str. Buzesti, Nr. 62-64-64, Fax: 021.305.56.63.

Toate aplicatiile sunt confidentiale. Doar candidatii selectionati vor fi contactati pentru interviu.

DESCRIEREA FIRMEI

New career opportunities in an international bank!
Come to be a part of an expanding network!

ProCredit Bank is a development-oriented full-service bank. We offer excellent customer service and a wide range of banking products. In our credit operations, we focus on lending to micro, small and medium-sized enterprises, as we are convinced that these businesses create the largest number of jobs and make a vital contribution to the economies in which we operate. Our bank explicitly avoids all speculative lines of business and issues large loans only in exceptional cases, thus minimising the risk associated with such activities.