Ofiter Aprobare Micro-Credite / Directia Credit Risc Corporatii si IMM

Raiffeisen Bank

Job expirat

RESPONSABILITATI

· Revizuieste si analizeaza din punctul de vedere al riscului de credit solicitarile de credit pentru clienti, pe baza aplicatiei de scoring si asigura luarea deciziei de creditare
· Asigura respectarea criteriilor de limita de credit (pe facilitate / client / industrie / arie geografica) elaborate de banca sau impuse de institutiile de reglementare
· Monitorizeaza performanta scorecard-ului si a calitatii portofoliului de microcredite
· Contribuie la actualizarea si mentinerea unui set logic de politici si proceduri interne referitoare la activitatea de microcreditare

CERINTE

· Studii superioare economice
· Minim 1 an experienta in domeniul financiar-bancar (analiza/risc de creditare)
· Cunostinte privind fluxul de creditare pentru persoane juridice
· Excelente abilitati analitice si de rezolvare a problemelor
· Capacitate de luare a deciziilor
· Abilitati foarte bune de organizare, planificare si atentie la detalii
· Abilitati bune de operare PC

DESCRIEREA FIRMEI

Raiffeisen Bank - un loc de munca excelent

Istoricul si traditia de 130 de ani a grupului RZB, resursele sale, orientarea catre calitate si satisfacerea nevoilor clientilor vor constitui un sprijin în afirmarea talentului tau si te vor ajuta sa-ti transpui visele în realitate. Iti oferim un loc de munca dinamic si provocator si întreg sprijinul necesar pentru a putea obtine rezultate foarte bune.
Alatura-te echipei noastre, pune-ti amprenta personalitatii si vei reusi !

Raiffeisen Bank Romania -Banca ta de incredere !
Impreuna suntem mai puternici!