Ofiter Administrare Credite Persoane Juridice

RAIFFEISEN BANK

Job expirat

RESPONSABILITATI

Urmare a proiectelor de optimizare a proceselor si fluxurilor operationale, pentru largirea componentei Diviziei de Management a Riscului din Administratia Centrala suntem in cautare de profesionisti pregatiti si motivati de a-si asuma rolul de Ofiter Administrare Credite Persoane juridice:

· Verifica documentele justificative; efectueaza procesarea tranzactiilor aferente creditelor acordate persoanelor juridice
· Supravegheaza respectarea tuturor clauzelor contractuale pe tot parcursul relatiei de credit, realizandu-se astfel eficient activitatea de “control scriptic”, reactionand proactiv imediat ce sesizeaza probleme
· Verifica dosarele de credit asupra existentei documentatiei corecte si actualizate privind derularea creditelor
· Monitorizeaza activitatea de raportare, in sensul aplicarii corecte a prevederilor normelor BNR si a normelor interne emise in acest sens
· Intretine bazele de date existente la nivelul departamentului;
· Asigura generarea de rapoarte la cerere, periodice sau cu caracater incidental;
· Participa din partea departamentului la proiectele de dezvoltare a activitatii;
· Asigura efectuarea raportarilor lunare aflate in responsabilitatea departamentului.

CERINTE

· Studii superioare, preferabil economice
· Minim 1 an in activitatea de creditare
· Cunoasterea legislatiei, produselor si serviciilor bancare
· Cunoastere temeinica a normelor si reglementarilor BNR in ceea ce priveste activitatea de creditare
· Abilitati de comunicare
· Nivel avansat operare PC (Excel, Word, administrare baze de date)
· Buna cunoastere a limbii engleze
· Abilitati de comunicare si negociere
· Capacitate de decizie
· Responsabilitate, implicare, integritate, flexibilitate
· Abilitati de rezolvare a problemelor
· Spirit de initiativa

BENEFICII OFERITE

Oferta Raiffeisen Bank include:
· Pachet salarial atractiv, corelat cu expertiza dumneavoastra
· Pachet consistent de beneficii
· Oportunitati reale de dezvoltare profesionala, prin expunerea la problematici complexe in domeniul creditarii si prin desfasurarea activitatii in cadrul unei echipe experimentate si foarte bine organizate

Raiffeisen Bank este un partener pe termen lung pentru toti clientii sai, oferind o gama completa de servicii financiare la standarde inalte si generand o rentabilitate peste medie a capitalului propriu.