Ofiter achizitii IT (software)

Raiffeisen Bank

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Analizeaza si aproba cererile de bunuri si servicii de IT&C (soft-uri), transmise de clientii interni si de cost-manageri, in limita competentelor stabilite prin reglementarile interne;
-Transmite spre aprobare nivelurilor ierarhice competente cererile de achizitii care depasesc limitele sale de aprobare si urmareste formalizarea acestora
-Organizeaza selectarea furnizorilor, negociaza si propune semnarea contractelor, emite comenzi in baza acestora, in limitele de competenta
-Evalueaza nivelul de servicii livrat de furnizori si organizeaza activitati periodice de sondare a pietei
-Verifica conformitatea facturilor, verifica existenta disponibilitatilor bugetare, avizeaza si urmareste efectuarea platilor aferente comenzilor; asigura evidentierea cheltuielilor si intretinerea bazei de date cu furnizorii in aplicatia iProcurement
-Elaboreaza rapoarte si propune proiecte pentru imbunatatirea managementului procesului de achizitii in cadrul retelei
-Participa la elaborarea bugetelor de investitii si cheltuieli operationale, funizeaza cost managerilor si managerilor de proiect informatii despre preturile si conditiile de achizitie a produselor din aria sa de activitate

CERINTE

- Studii superioare tehnice
- Cunoasterea pietei locale de IT (dezvoltatori de software)
- Experienta in selectarea furnizorilor, negocierea contractelor si urmarirea acestora
- Experienta in supervizarea procesului de executie a bugetului IT&C prin avizarea platilor catre furnizori si a incasarilor de la clienti (subsidiaare Raiffeisen / outsourcing), a contractelor si comenzilor de achizitie conform limitelor de competenta
- Abilitati de comunicare si relationare interpersonala ·
- Atentie deosebita la detaliu ·
- Responsabilitate.

Istoricul si traditia de 130 de ani a grupului RZB, resursele sale, orientarea catre calitate si satisfacerea nevoilor clientilor vor constitui un sprijin in afirmarea talentului tau si te vor ajuta sa-ti transpui visele in realitate. Iti oferim un loc de munca dinamic si provocator si intreg sprijinul necesar pentru a putea obtine rezultate foarte bune.
Alatura-te echipei noastre, pune-ti amprenta personalitatii si vei reusi !

Raiffeisen Bank Romania -Banca ta de incredere !
Impreuna suntem mai puternici!