Ofițer bancar

Provident Financial Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

să acorde sprijinul necesar pentru asigurarea unei bune colaborări între companie şi băncile partenere
să pregătească documentaţia şi materialele necesare pentru întâlnirile cu reprezentanţii băncilor partenere
să pregătească documentele necesare efectuării plăţilor către partenerii de afaceri, precum şi plăţile către bugetul de stat
să verifice valabilitatea şi condiţiile de plată contractuale pentru fiecare furnizor
să se deplaseze la sediile băncilor partenere pentru depunerea şi ridicarea de numerar
să colaboreze cu celelalte departamente ale companiei pentru a eficientiza activitatea departamentului

CERINTE

absolvent de studii economice/liceu cu profil economic
persoană organizată
spirit de echipă
orientare către client

Abilităţi:
foarte bune abilităţi de operare în MS Office (Excel, Word, PowerPoint)
limba engleză – mediu (scris şi vorbit)
cunoştinţe de utilizare a aplicaţiilor pentru plăţile electronice oferite de bănci constituie avantaj

Provident Financial România este o instituţie financiară nebancară înregistrată în Registrul General al Băncii Naţionale a României şi specializată în acordarea de împrumuturi de valoare mică, pe termen scurt, direct la domiciliul clienţilor. Compania este parte a grupului britanic International Personal Finance (IPF), lider internaţional în furnizarea de credite de consum la domiciliu. IPF are peste două milioane de clienţi şi peste 5.000 de angajaţi care lucrează împreună cu aproximativ 30.000 de reprezentanţi în şapte ţări, pe două continente.