OFFICE MANAGER - Grup editorial

International Service Group Personnel Management SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- primirea, inregistrarea si repartizarea corespondentei in interiorul organizatiei
- tine evidenta documentelor intrate si iesite din firma prin registrul de intrari-iesiri
- asigurarea legaturilor telefonice in interiorul si exteriorul organizatiei
- primirea si transmiterea notelor telefonice
- tine corespondenta telefonic si prin fax / e-mail cu colaboratorii firmei
- tine evidenta facturilor primite si introducerea lor la plata la termenul scadent
- tine evidenta facturilor emise si urmareste incasarea lor
- responsabila de plata utilitatilor, platile catre banci, catre furnizori etc. (operate electronic)
- emite documente bancare (file CEC, BO, OP etc.)
- asigura relatia cu soferii si organizeaza transporturile prin curierat
- primirea persoanelor care doresc sa ia legatura cu conducerea, asigurarea de protocol
- organizeaza intalniri de afaceri in interiorul si exteriorul companiei
- asigura necesarul de materiale de birotica si papetarie si tine evidenta cheltuielilor
- pastreaza confidentialitatea de serviciu

CERINTE

- studii superioare finalizate
- minim 1 an experienta intr-o pozitie similara
- cunostinte limba engleza, scris si vorbit - peste medie
- cunostinte operare PC:
- pachetul MS Office (word, excel, power point) – peste medie
- Outlook Express
- Internet banking

ABILITATI/APTITUDINI:
- Persoana organizata, ordonata, punctuala
- Responsabilitate in raport cu dead-linurile
- Atentie la detalii si atentie distributiva
- Persoana responsabila si proactiva
- Dinamica, flexibila
- Abilitatea de a se adapta rapid la situatii neprevazute
- Orientata catre rezolvarea de probleme
- Bune abilitati de comunicare, scris si oral
- Diplomatie si discretie
- Abilitatea de a lucra in echipa dar si individual
- Persuasiune, in special in relatia cu furnizorii
- Toleranta la stres si in confruntarea cu problemele
- Incredere in sine

BENEFICII OFERITE

- Prime de sarbatori (Craciun)
- Discount pentru carti

Persoanele interesate pot trimite un CV in format word personalizat si o scrisoare de intentie la adresa diana.francisco@isgpm.ro, specificand in subiect "OME_numele candidatului".

Lider pe piata austriaca in domeniul recrutarii on-line, ISG Personnel Management furnizeaza SOLUTII COMPLETE in domeniul resurselor umane la standarde europene, recunoscute si verificate in peste 10 ani de experienta.

www.isgpm.ro

Clientul nostru este un renumit grup editorial, infiintat in 1990, care a incheiat parteneriate cu puternice case editoriale europene. Printre produsele lor veti gasi: ghiduri vizuale de conversatie, enciclopedii vizuale, biblioteca scolarului, dictionare, carte practica, ecranizari de succes, dictionare practice, carte pentru toti, etc.