Office assistant

SC CASSA LOCKS & HANDLES SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Key responsibilities:
• Answers all incoming calls and routes them appropriately, in a professional, energetic and courteous manner;
• Greets all visitors and clients;
• Prepare correspondences and reports when needed;
• Schedule all meeting / conference room and coordinate any necessary refreshments for meetings;
• Organize meetings when necessary;
• Coordinate office supply ordering;
• Various admin supporting including copying, scanning and faxing of documents;
• Miscellaneous projects as assigned.

CERINTE

Position requirements:
• Good interpersonal and communication skills;
• Medium written and spoken English;
• Organizational skills;
• Multi-task ability;
• MS Office- Word, Excel skills;
• Responsible, positive and energetic person.

CASSA Locks & Handles este importator direct de feronerie şi sisteme de inchidere pentru usi si ferestre. Produsele pe care le oferim sunt de o calitate impecabilă la preţuri foarte competitive şi sunt grupate în următoarele categorii:
- mânere pentru uşi de intrare şi de interior;
- încuietori pentru uşi de intrare şi de interior;
- cilindri (butuci);
- Balamale si accesorii pentru usi;
- accesorii pentru tamplarie Al şi PVC;
- şuruburi pentru lemn, metal şi beton.