Office Assistant

Online Media

Job expirat

RESPONSABILITATI

Job-ul implica urmarirea si intretinerea relatiei cu furnizorii/clientii unor servicii online romanesti.

-Mentinerea relatiei cu furnizorii inteni si externi (discutii/corespondenta in limba engleza).
-Preluarea/intocmirea documentatiei pentru contractele ce nu necesita negocieri si stabilirea de intalniri intre furnizor si management pentru negocieri,atunci cand este cazul
-Receptia facturilor de la furnizori, inregistrarea acestora, urmarirea termenelor de plata si plata acestora conform indicatiilor managementului
-Intocmirea de facturi catre clienti cu ajutor soft-urilor specializate
-Preluarea si raspunsul la solicitari non-tehnice venite prin telefon/e-mail/fax. Inaintarea solicitarilor complexe catre persoanele abilitate sa raspunda.
-Trimiterea de documentatie prin posta, fax, e-mail

CERINTE

-Persoana tanara, dornica si capabila sa invete lucruri noi
-Cunostinte bune de operare ale PC-ului (windows, ms office) si echipamentelor de birou (telefon, fax, scaner, copiator)
-Cunostinte bune de utilizare a Internetului (browsing, instant messaging, e-mail, etc)
-Cunostinte bune de limba engleza scris si medii vorbit (capacitate de a purta cel putin o discutie basic pentru stabilirea unei intalniri sau furnizarea de informatii despre companie)
-Cunostinte despre mediul online (site-uri "la moda", cele mai importante site-uri din diverse domenii)

DESCRIEREA FIRMEI

Operator servicii online