OFFICE ASSISTANT

ACOM MATERIALE DE CONSTRUCTII SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigurarea bunei functionari a biroului
- Preluarea apelurilor telefonice si a mesajelor, precum si oferirea de informatii generale cu privire la companie atunci cand este cazul
- Preluarea si inregistrarea corespondentei (facturilor), precum si distribuirea catre destinatari in timp util
- Trimiterea corespondentei si diverselor documente prin fax sau prin posta
- Intampinarea oaspetilor ce vin in companie si realizarea activitatilor de protocol
- Mentinerea legaturii cu agentia care se ocupa de rezervari de bilete de avion pentru angajatii nostri, precum si asigurarea rezervarilor de camere de hotel pentru angajatii nostri la hotelul cu care noi avem contract

CERINTE

- Persoana organizata, atenta la detalii, dinamica, responsabila, serioasa si care sa detina bune abilitati de comunicare si un spirit de echipa dezvoltat
- Cunostinte operare MS Office (Word, Excel, Outlook)
- Cunostinte solide de limba germana/ engleza, preferabil GERMANA

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru tanar, dinamic si profesional, posibilitati de promovare
- Pachet salarial motivant

DESCRIEREA FIRMEI

Comert cu materiale de constructii.