OFFICE ASSISTANT

COFACE ROMANIA Credit Management Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

Preluarea si transmiterea apelurilor telefonice
Redactarea scrisorilor, adreselor si a altor documente
Protocol si relatii cu publicul
Actualizare agenda telefonica si date de contact ale partenerilor de afaceri
Intocmirea de rapoarte diverse in functie de solicitari
Managementul bazei de date a tuturor clientilor existenti si a clientilor potentiali
Traducerea diverselor documente si materiale
Mentinerea relatiei cu furnziorii de birotica si papetarie
Suport in organizarea conferintelor, seminarii, mese rotunde si alte evenimente corporatiste
Alte activitati specifice postului

CERINTE

Experienta in domeniu de cel putin 1 an.
Operare calculator - nivel avansat
Buna cunoastere a limbii Engleze.
Cunoasterea limbilor Germana sau Franceza constituie un avantaj
Abilitati verbale si vocabular adecvat la standarde inalte;
Prezenta agreabila
Persoana dinamica.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial functie de experienta, rezultate obtinute si efortul depus.
Conditii de lucru moderne.
Echipa profesionista
Oportunitati de promovare in cadrul companiei

Coface Romania SRL, fondata in 1996, este membra a Grupului Coface Central Europe A.G. din Austria, care apartine concernului COFACE (Compagnie Francaise d¿Assurances pour le Commerce Exterieur) din Franta, liderul mondial in asigurarea creditelor de export
Coface Romania este lider de piata in Romania in domeniul managementului riscului de credit, furnizand celor peste 300 de clienti locali si din strainatate urmatoarele servicii:
-RAPOARTE DE CREDIT
-COLECTARE CREANTE COMERCIALE,
-INFORMATII DE MARKETING
-MONITORING SERVICES
-INVOICE MANAGEMENT
-CONSULTANTA PRIVIND GESTIONAREA RISCULUI DE CREDIT
-CREDIT INSURANCE