NOC Engineer (Centrul de operare retea)

accessNET International

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Suport tehnic pentru rezolvarea diverselor probleme aparute in retea.
-Interfata tehnica cu clientii si cu partenerii

CERINTE

-studenti in ani terminali sau absolventi studii superioare, de preferinta electronica, telecomunicatii sau automatica
- cunostiinte teoretice de baza propagare radio, retelistica:
- experienta in troubleshootingul si operarea retelelor de telecomunicatii (LAN, WAN):
- buna cunoastere a sistemelor de operare Windows 9x, NT, 2K, Linux:
- limba engleza:
- disponibilitate full - time
- constituie avantaj: certificat Cisco (CCNA, cel putin):
- persoana ambitioasa, responsabila, comunicativa, invatata cu munca in echipa, rezistenta la stres, capacitate de a asimila rapid cunostiinte noi.

BENEFICII OFERITE

-Angajare cu carte de munca;
-Salariu motivant.

Transmisii de date prin unde radio, Internet, videoconferinta