New Business/PR coordinator - absolvent 2009

Focus

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Pune in practica strategia de comunicare atat a angajatorului, cat si a fiecarui eveniment organizat;
- Asigura comunicarea externa;
- Planifica activitatea de comunicare a clientilor firmei
- Tine agenda managerului si redacteaza minutele intalnirilor cu clientii firmei
- Elaboreaza comunicate de presa, mape de presa, invitatii pentru evenimente etc., si urmareste eficienta mesajului in mass-media
- Monitorizeaza presa si realizeaza rapoarte referitor la imaginea clientilor firmei

CERINTE

- Cunoasterea limbii engleze scris si vorbit,
- Bun comunicator (fluenta ??n exprimare, dictie)
- Creativ, original ( cu idei inovatoare)
- Persuasiv (putere de convingere)
- Excelente aptitudini de comunicare (verbala, non-verbala);
- Excelente aptitudini de scris,
- Persoana activa, dinamica, spirit inovator;
- Capacitate de organizare, planificare, negociere;
- Abilitati de coordonare,
- Responsabilitate;
- Experienta in organizarea de evenimente;
- Cunostinte de operare PC: MS Office (Word, Excel, Powerpoint), Internet Explorer, Photoshop/Corel - optional);

BENEFICII OFERITE

Se ofera posibilitatea de a opta pentru procente din proiectele aduse in firma.

Focus International este companie de consultanta de marketing si comunicare