Network & Server administrator

Maof Group Ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

Administrarea retelei de calculatoare din cadrul companiei (routere, firewall, switch-uri).
Gasirea solutiilor tehnice optime pentru arhitectura si securitatea retelei, protocoalele TCP/IP si pentru managementul echipamentelor.
Monitorizarea performantelor de retea, banda internet, analiza log-uri firewall (liste de acces).
Asigura functionarea in parametri corespunzatori a comunicatiei intre sediul central si divizii.
Administrarea serverelor Windows 2003, acces internet, configurarea si intretinerea Active Directory.
Administrarea serviciilor de comunicatie si colaborare (MS Exchange Server).
Verifica statusul programelor de antivirus, antispam si firewall instalate pe servere.
Instruirea utilizatorilor despre folosirea echipamentelor de tehnica de calcul pe care acestia le folosesc.
Ofera ajutor, suport tehnic si consultanta petru toti utilizatorii companiei pentru solutionarea problemelor legate de tehnica de calcul.
Colaboreaza cu administratorul bazei de date pentru a se asigura ca specificatiile necesare functionarii aplicatiei sint respectate.

CERINTE

Studii superioare tehnice.
Experienta minim 4 ani in administrare de retea (cu peste 50 de calculatoare).
Cunostinte limba engleza - nivel avansat.
Expertiza tehnica si profesionala.
Foarte bune abilitati de comunicare.
Gandire analitica.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv.
Companie multinationala.

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie, leasing personal.