Network & Security Engineer

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

2ndand 3rdlevel support

- Administrarea retelei interne si a retelelor clientilor

- Administrarea politicilor de securitate ale retelei

- Analiza periodica a infrastructurii retelelor si propuneri de optimizare

- Implementare de sisteme de monitorizare si proceduri interne

- Traininguri pentru echipele de first level support

- Dezvoltarea si implementarea solutiilor pentru clientii noi, in functie de cerintele proiectului

- Testarea de echipamente si solutii noi pentru includerea in portofoliul de servicii oferite catre clienti

CERINTE

3-5 ani experienta in administrarea unei retele de tip data center/ISP

- Certificari CCNA/CCNP CCNA Security

- Experienta in administrarea de retele bazate pe echipamente Cisco (IOS, NX-OS IOS-XE), CheckPoint, Cisco ASA

- Experienta 1-2 ani administrare sisteme Linux (Debian, RedHat, Centos)

- Cunostinte avansate de TCP/IP, protocoale de rutare OSPF, EIGRP, BGP

- Cunostinte design retea Data Center

- Best practices in securitatea retelelor

- Bune abilitati de comunicare si relationare

- Cunoasterea limbii engleze

- Permis categoria B

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).