Network Administrator

MOBIMAX

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Mobimax foloseste o retea avansata de telecomunicatii voce si date bazata pe IP. Serviciile oferite variaza de la acces Internet si videconferinta pana la servicii de localizare GSM si roaming. In aceasta pozitie, persoada ideala va trebui sa inteleaga si sa administreze toate aceste servicii.
Din cerintele postului:
- Administrarea retelei de date si voce
- Asistenta altor departamente in implementarea de noi servicii

CERINTE

Cerinte din care minim 70% din ele trebuie cunoscute:
- TCP/IP, rutare, BGP
- Linux, bash scripting
- Windows, Active Directory
- VOIP, Asterisk, alte proxyuri SIP, H.323
- CISCO IOS
- Intel Dialogic
- Microsoft Exchange, ISA Server, SQL Server
- MySQL, servere email
- WiFi
- infrastructura si servicii GSM (HLR, VLR, SIMuri, STK)
- SS7, ISDN
- Reprezinta un avantaj substantial Cisco PGW
- Seriozitate si un nivel al comunicarii interpersonale iesit din comun
- Perfecta cunoastere a limbii romane si engleze
- Usurinta in redactarea textelor de prezentare si tehnice

BENEFICII OFERITE

- Mobimax ofera conditii pe masura capacitatii fiecarui angajat. Nu ezitati sa aplicati, indiferent de venitul dumneavoastra actual. Limita superioara este data doar de performanta personala.
- Acest lucru este asigurat printr-un pachet salarial flexibil ce include:
- Salariu fix foarte competitiv plus un sistem motivant de bonusuri;
- Masina de serviciu.
- Telefon mobil, laptop.

Mobimax este una dintre cele mai inovatore companii de telecomunicatii din Romania. Tehnologia pe care o dezvoltam si pe care o vom promova in Romania ne permite sa revolutionam serviciile oferite publicului si companiilor din Romania.
Businessul Mobimax consta in a vinde propriile servicii si produse de telecomunicatii mobile si fixe catre companii si persoane fizice.
Modelul nostru de a construi si dezvolta o afacere se bazeaza pe calitatea oamenilor nostri si pe tehnologie. Avem nevoie de tine pentru a ne putea atinge obiectivele. Avem o oferta mai buna si vom raspunde tuturor cerintelor celor care vor sa ni se alaturi si sunt: inovatori, educati, dornici pentru autodezvoltare si care au abilitati de comunicare exceptionale.