Network Administrator

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura buna functionare a retelei de date: WAN, LAN.
- Creaza si intretine solutiile care asigura securitatea reletei de date: intrusion, detection, antivirus protection, firewall
- Administreaza serverele de email si internet.
- Informeaza Managerul IT despre orice problema de securitate.
- Implementeaza solutiile de backup si asigura buna functionare a acestora.
- Asigura intretinerea hardware a serverelor, statiilor de lucru si a echipamentelor de retea.
- Asigura suportul utilizatorilor.
- Respecta normele interne companiei si legile in vigoare.
- Respecta confidentialitatea datelor companiei si proprietatea intelectuala.

CERINTE

- 2 ani experienta in administrarea retelelor de date (LAN,WAN).
- 3 ani experienta in administrarea serverelor Linux (SuSe, Slackware).
- experienta de lucru cu: Qmail, LDAP, Apache, Iptables, HTB, Zebra.
- cunoasterea protocoalelor de rutare: BGP, OSPF.
- cunostinte de Perl, Bash.

BENEFICII OFERITE

Lucrul alaturi de o echipa tanara
Training