Network Administrator

Openlink Networks

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Instalarea si administrarea de servere sub Linux
Asigurarea securitatii serverlor
¿ Instalarea, administrarea si configurarea serverului de mail
¿ Dezvoltare de aplicatii PHP si MySQL , PERL ¿ nivel mediu
¿ Monitorizare si suport tehnic pentru clienti
¿ Asigura back-up periodic pentru sisteme si restaurare (dupa caz)

CERINTE

¿ Cunostinte solide administrare servere Linux
¿ Cunostinte PHP, MySQL, PERL
¿ Cunostinte de retele, precum si echipamente CISCO si Juniper
¿ 2 ani de experienta in administrarea retelelor de date (LAN, WAN).
¿ 3 ani de experienta in administrarea serverelor Linux (Fedora, Gentoo, Debian, RedHat).
¿ Experienta de lucru cu: RAID, LVM, Apache, IPTables, HTB, Zebra, Cacti, Xen, Bind
Cunoasterea protocoalelor de rutare BGP
¿ Cunostinte de Perl, Bash.
¿ Studii superioare reprezinta un avantaj
¿ Dinamic, organizat, lucru in echipa

BENEFICII OFERITE

1 Salariu atractiv
2 Program de lucru flexibil
3 Oportunitatea de a lucra pe o solutie unica in Romania

TheVault ,divizie a companiei Openlink este singurul provider de hosting creat sa ofere solutii inovative si strategice de tip premium.
Echipamente de ultima ora, protejate de cea mai buna soltuie de securitate, sprijinite de o echipa cu experienta in industrie, ajuta theVault sa aduca in piata singura oferta de 99,99 % uptime.
Pe langa oferta de uptime theVault inoveaza solutiile de stocare de date si hosting, foloseste numai infrastructura premium si cele mai bune servicii de securitate care protejeaza corporatii globale.
TheVault a creat tehnologia care asigura tranzitia in maximum 2 secunde a tuturor datelor si aplicatiilor de pe un server afectat pe unul complet functional. Astfel theVault se pozitioneaza ca una dintre primele companii profesionale de hosting locale.
Experienta echipei este sprijinita de proiecte de web design, maintenance si hosting timp de 5 ani.