Network Administrator

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Responsible for the stability, security and efficiency of technical operations services (network connections, servers, etc)
- Implement procedures for backup
- Install programs and operation system updates, including changes in hardware and software configuration (Install operative system, antivirus, updates, office, etc)
- Manage web-based applications (AW, Xpert Online, email)
- Provide system analysis and support projects and developments

CERINTE

- Strong knowledge of WAN/LAN/VPN connections, TCP/IP use, network architectures, network communication
- Knowledge in database queries in SQL database
- Maintenance of hardware and software, internet and hardware/software providers
- Good command of English
- Good client orientation for help desk in branches

- Knowledge of Windows Server 2003 Active Directory Services;
- Previous Linux experience (installation, configuration, tuning, hardening);
- IT certifications from CISCO/Microsoft

In momentul de fata suntem in cautarea unui Administrator de Retea pentru propria companie, o persoana dinamica, inteligenta, dornica sa lucreze intr-un mediu tanar si care sa ia in grija intreaga retea atat din sediul nostru central cat si din sucursalele din Bucuresti si tara.
Avand deschise peste 6.600 de birouri in 70 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectie si recrutare, gestiune de personal temporar sau permanent, calcul salarial si testare.
Adecco in Romania este la momentul actual lider de piata, cu birouri deschise in 9 orase, si reusind in 2005, urmare a cererilor inregistrate, sa ofere candidatilor sai peste 2.500 de noi locuri de munca. Pentru a intra in baza de date a celui mai mare furnizor de servicii de HR din Romania, va rugam sa accesati site-ul www.adecco.ro si sa va depuneti CV-ul la noi.