Senior .Net Developer

BCL Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltare de solutii noi;
- Dezvoltare de aplicatii folosind un design Object Oriented;
- Scriere de proceduri stocate si functii SQL;
- Participarea la fazele de arhitectura, dezvoltare, testare si implementare, ale aplicatiilor software;
- Asigurarea suportului necesar si extinderea solutiilor existente prin intermediul cerintelor de la clienti;
- Analizarea cerintele, crearea documentelor de ChangeRequest si participarea la fazele de dezvoltare, testare si implementare;
- Implicarea in scrierea caietelor de sarcini destinate licitatiilor publice.

CERINTE

- Studii superioare tehnice sau informatice;
- Experienta de cel putin 4 ani in dezvoltarea aplicatiilor WinForms, folosind limbajul de programare C# (Microsoft Visual Studio 2005/2008);
- Experienta de cel putin 2 ani in dezvoltarea aplicatiilor Web, folosind limbajul de programare C# (Microsoft Visual Studio 2005/2008);
- Experienta 1 an de programare Web client-side (JavaScript, HTML, DHTML);
- Experienta de cel putin 2 an in programare TSQL, pe servere Microsoft SQL Server 2005/2008;
- Experienta de cel putin 1 an in dezvoltarea solutiilor folosind WCF;
- Constituie un avantaj experienta in dezvoltarea de aplicatii pe platforme mobile (Windows Mobile 5.0, 6.0, 6.1, Windows CE 4.2, 5.0, 6.0);
- Constituie un avantaj experienta in dezvoltarea de aplicatii de interfata cu dispozitive: imprimante (inclusiv mobile), scannere de coduri de bare, case de marcat, etc;
- Engleza - nivel avansat.
- Abilitati: Orientare catre client, lucrul in echipa, abilitati de comunicare, abilitati de prezentare, initiativa, integritate, atentie la detalii, implicare, deschidere la nou, responsabilitate, creativitate, abilitati de organizare si planificare.

B.C.L. GROUP este o firma de servicii resurse umane cu rezultate foarte bune in diverse proiecte pentru numerosi clienti semnificativi in peisajul economic romanesc.