.Net Developer

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Dezvolti aplicatii software enterprise sau produse, luand in calcul criterii de scalabilitate si performanta
• Aplici metodologia agila de dezvoltare Scrum.
• Contribui la toate fazele ciclului de dezvoltare.
• Te asiguri ca modulele sunt dezvoltate in conformitate cu specificatiile de business si sunt livrate in termenele asumate.
• Te implici activ in imbunatatirea continua a solutiilor, investigand tehnologii si metode alternative de implementare, pe care le propui si le discuti cu echipa de constructie.

CERINTE

• Studii superioare de profil informatic.
• Experienta de minim 3 ani in dezvoltarea de aplicatii software.
• Experienta de minim 2 ani in dezvoltarea de aplicatii si solutii software pe platforma .Net ( C# 3.0+, .Net Framework 4.5, ASP.NET MVC 5, Web API, Identity Framework)
• Cunostinte privind programarea orientata pe obiect si design patterns.
• Constituie un avantaj experienta in aplicarea unei metodologii agile de lucru (ex SCRUM).
• Cunoasterea limbajului SQL, a bazelor de date relationale si a cel putin unei tehnologii de tip ORM (Entity Framework, NHibernate)
• Cunostintele si experienta WPF, WCF sunt un avantaj
• Reprezinta de asemenea un avantaj experienta cu cel putin un framework JavaScript(ex Jquery).

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).