.NET Developer

ISG Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltarea de proiecte enterprise pe platforma .NET pentru clienti din vestul Europei (Elvetia, Suedia);
- Posibiltatea de a lucra pe post de programator (dezvoltator software) sau arhitect software, in functie de experienta si abilitatea de a comunica cu clientul;
- Colaborarea la conceperea designului aplicatiei impreuna cu managerul de proiect;
- Implementarea unor sisteme complexe pe platforma .NET 2.0 (C#), documentarea codului, testarea acestuia si integrarea in proiect.

CERINTE

- Studii liceale sau universitare, de preferinta absolventi profil IT;
- Minim 1 an - dezvoltare aplicatii la nivel profesional;
- Obligatoriu programare orientata obiect (concepte si terminologii);
- Experienta practica in scrierea aplicatiilor Windows;
- Cunostinte .NET framework si C#;
- Cunostinte ASP.NET si ADO.NET, baze de date relationale;
- Obligatoriu abilitati comunicative foarte bune si de lucru in echipa;
- Abilitatea de auto-organizare si de a lucra independent.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Mediu de lucru profesionist;
- Posibilitati de promovare.

Suntem o companie romano-austriaca prezenta, din 1999, pe piata romaneasca cu o gama de servicii specializate de consultanta in domeniul resurselor umane.