Ingineri Vanzare - echipamente industriale (Timisoara, Cluj, Bucuresti)

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania deruleaza activitati de vanzare a masinilor unelte cu comanda numerica, asigura toate operatiunile necesare, de la momentul incheierii contractului de vanzare-cumparare, pana la momentul intrarii in productie a unei masini unelte, incluzand instalarea si instruirea personalului utilizatorului.

Responsabilitati:
Dezvolta portofoliul de clienti pe zona reprezentata, utilizand toate canalele disponibile;
Prospecteaza piata in vederea identificarii potentialilor clienti din industrie;
Prezinta beneficiile/ avantajele oferite de companie;
Negociaza contractele comerciale;
Mentine legatura cu departamentul tehnic pentru realizarea ofertei tehnice;
Mentine legatura cu clientii pe tot parcursul derularii proiectelor si ulterior;
Realizeaza rapoarte de vanzare.
Participarea la targuri de profil.

CERINTE

Studii tehnice superioare- mecanica, electrotehnic etc;
Cunostiinte tehnice & experienta in domeniul vanzarilor industriale- reprezinta avantaj;
Utilizare MS Office, Internet;
Limba engleza - nivel mediu;
Carnet auto, ctg B;
Disponibilitate la deplasari in tara.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial corelat cu experienta;
Dezvoltare profesionala continua;
Mediu de lucru competitiv.

Detalii: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.