Motion Graphics Designer / Grafist

Mood Media Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam un Web Designer / Grafist, care sa se alature echipei existente, adaugandu-i un plus de creativitate si profesionalism.
Daca intruniti cel putin 90% din cerintele enumerate mai jos, trimiteti CV la jobs@moodmedia.ro.

Responsabilitati:

- realizarea de animatii video comerciale plecand de la cerintele clientilor ( pot include si minime editari audio);
- realizarea de montaje video;
- realizarea de prezentari diverse.

CERINTE

Cunostinte solide de:

- AfterEffects - motion graphics (compozitie / layout / animatie video);
- Adobe Premiere sau alte softuri de editare / montaj video (Avid / Vegas etc);
- Adobe Photoshop - concept si machetare grafica.

Cunostinte decente de:

- Editare audio - taiere secvente audio, mixare de secvente (inlantuite) utilizabile ca soundtrack pentru clipuri video; encodare / decodare in /din diverse formate;
- Adobe Illustrator - extragere de elemente care se folosesc in motion - graphics, ilustratie (mai rar);
- 3DMax sau similar (Cinema 4D, Maya, etc..) - iluminare / render de modele 3D care pot aparea in motion-graphics, modelare.

Cunostinte "good to have" dar nu necesare:

- Adobe Flash -animatie timeline si ActionScript 2.o / 3.o

Experienta:

- in domeniu: 2-3 ani;
- cunoasterea limbii engleze este obligatorie;
- cunoasterea limbii franceze va fi considerata avantaj.

Abilitati personale:

- orientat spre solutii si spre intelegerea si rezolvarea problemelor clientului;
- evaluarea corecta a propriilor capacitati si abilitatea de a furniza termene realiste;
- creativ, deschis la nou si adaptabil la schimbari;
- abilitatea si dorinta de a finisa in detaliu proiectele, pentru obtinerea unui rezultat final cat mai bun;
- initiativa si capacitatea de a cauta solutii la orice probleme intalnite.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant, bonusuri (de ex: al treisprezecelea salariu ), asigurare medicala, echipa si sefi ok, mediu si program de lucru flexibil.

Mood Media este divizia de informatica, grafica si consultanta a Grupului existent deja in 35 de tari.
Are ca rol dezvoltarea si mentenanta solutiilor Intranet, Extranet si Internet pentru companiile de pe piata europeana.