Monitor Electronice / Electrocasnice

AUCHAN ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizeaza raportarea informatiilor structurale din partea magazinelor (puncte forte si puncte slabe)
Transmite cunostintele si modul de lucru ale proiectului comercial catre echipele de profesionisti
Formeaza echipele in privinta tehnicilor de merchandising, optimizarea spatiului si aranjarea raionului
Detecteaza nevoile de formare si colaboreaza cu echipele pentru exprimarea acestora
Formeaza si acompaniaza managerii de raion/de departament in noua meserie
Contribuie la ameliorarea calitatii de prezentare a produselor
Valideaza propunerile de comanda emise de catre responsabilul aprovizionare catre magazine in vederea optimizarii acestora
Asigura verificarea problemelor de receptie semnalatede colegi
Intocmeste rapoarte de vizita ale magazinelor
Asigura respectarea si imbunatatirea noilor tehnici de promovare a produselor pe suprafata de vanzare

CERINTE

Absolvent/a studii superioare
Cunostinte temeinice MC Office
Cunostinte avansate de limba engleza (conditie obligatorie) si/ limba franceza (avantaj)
Experienta comerciala in departamentul Electronice/Electrocasnice
Permis auto cat. B
Minim 2 ani experienta manageriala , in coordonarea echipelor mari
Disponibilitate pentru vizite in magazinele din Bucuresti si din tara
Autonomie, simt comercial,gandire strategica, rigurozitate si organizare, comunicativitate, tenacitate, adaptabilitate, eficienta in situatii de stres

BENEFICII OFERITE

Training adaptat postului
Posibilitatea dezvoltarii profesionale in cadrul companiei
Pachet atractiv de beneficii
Mediu de lucru dinamic si motivant

Auchan este unul din lanturile comerciale cele mai importante la nivel mondial, cu magazine in 12 tari pe 3 continente si reunind mai mult de 210.000 de colaboratori. In cei peste 50 de ani de existenta, Auchan s-a dezvoltat continuu si a ramas fidel scopurilor si valorilor care au stat la baza crearii sale.

Daca iti doresti sa faci parte din echipa Auchan Romania, daca vrei sa lucrezi intr-un mediu civilizat si colegial, cu reale perspective de evolutie, te asteptam sa te alaturi echipei noastre.