Moderator Focus Grup

DAEDALUS Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizarea proiectelor de cercetare calitativa alocate (focus-grup si interviuri in profunzime)

CERINTE

- absolvent studii superioare (Sociologie, ASE);
- cunostinte de marketing;
- buna cunoastere a pachetului Office (Word, Excel, Powerpoint)
- limba engleza fluent ( scris, vorbit, citit);
- experienta in moderare sau experienta in relatia cu oamenii (activitati in ONG-uri, asistenta sociala) ;
- capacitate de analiza si sinteza a informatiilor;
- excelente abilitati de organizare, planificare si prezentare;
- persoana dinamica si empatica avand bune capacitati de relationare interpersonala;
- adaptabilitate si rezistenta in lucrul cu termene limita;

BENEFICII OFERITE

- elaborarea ghidului de discutie;
- moderarea propriu-zisa a focus grup-urilor si a interviurilor de profunzime;
- elaborarea raportului de cercetare calitativa;
- realizarea prezentarii si expunerea rezultatelor acesteia catre client;

DAEDALUS Consulting este firma de top in domeniul marketing si cercetare a pietei.

Din februarie 2005 DAEDALUS este membra a retelei Millward Brown, corporatie aflata în top-ul mondial al furnizorilor de servicii pe segmentul evaluarii brand-urilor si a activitatilor de promovare a lor.

Puncte forte:
- organizatia - \"people oriented\", profesionalism, implicare
- servicii de marketing cu valoare adaugata mare, orientare spre excelenta.

Pentru mai multe detalii despre firma, va rugam sa accesati: www.daedalus.ro